Menüü

ÜRITUSED

24.-28. jaanuar 2024

Euroopa Kultuuripealinn Tartu 2024 avamine EESTI PÕLLUMAJANDUSMUUSEUMIS

Kas oled kunagi mõelnud, milliseid ellujäämisoskusi tahad omada?

Eesti Põllumajandusmuuseum kutsub sind Euroopa Kultuuripealinn Tartu 2024 avamisnädalal, 24.-28. jaanuarini, avastama oskusi, mis on ajatud ja väärtuslikud.

Meie programm on praktiline, kus saad ise kõikides tegemistes kaasa lüüa:

24. jaanuar – kuidas toidu ülejääke võileiva tegemisel ära kasutada? Lisaks õpime makramee kunsti ja teeme õnnitluskaarte vanadest kaartidest. Digiajastul tundub see peaaegu nagu ajamasinas rändamine, aga oh neid säravaid silmi, kui keegi saab käega katsutava kaarti!

25. jaanuar – kui leiba jäi üle, siis kuidas sellest maitsev magustoit valmistada. Tahad oma lemmikloomale isikupärast ja taaskasutusmaterjalist mänguasja – tule omanda oskusi, kuidas seda ise teha. Ja kui sa arvad, et hobujõud on vaid autode pärusmaa, siis meie “Hobujõust hobujõuni” programm üllatab sind kindlasti.

26. jaanuar – leivaahjul on tuli all ning valmivad meisterlikud käsitööleivad. Teine päevateema on heegeldamine. Mis oleks kodusem kui isetehtud sussid? Või kas tead, mida saab heegeldada kilepiima- või jogurtipakkidest?! Üllatus garanteeritud.

27. jaanuar – kodus on kapsast rohkem kui oskad sellega midagi peale hakata….tule õpi kapsa hapendamist. Ja et ikka hästi meelde jääks, siis laupäeval taas teeme ise lemmikloomale mänguasju ja heegeldame vaipa kilepiima pakenditest.

28. jaanuar – nädala lõpetuseks sobib ikka üks suussulav tort, mida üheskoos meisterdame. Lisaks tuletame meelde, kuidas nööpi riidele ette õmmelda ja valmistame süüteroose, ikka taaskasutusmaterjalidest.

Muuseum on 24.-28. jaanuaril avatud iga päev kell 10-18, leia endale sobiv aeg ja tule omanda olulisi oskusi!

Kui sul on keeruline meie juurde jõuda, siis iga päev väljub Tartu kesklinnast meie mikrobuss kell 10 ja kell 14 ning viib tagasi kell 13 ja 17.
Bussis koha broneerimiseks kirjuta: myyk@memu.ee Buss väljub ainult eelregistreerijate olemasolul!

Osalemistasu on vaid 10 € päev.

Kohtumiseni muuseumis – tuleta meelde või õpi olulisi oskusi “Ellujäämise kunstid algajatele” tegevustes, mis on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 avanädala programmist!

Liitu FB üritusega SIIN

Rohkem infot Põllumajandusmuuseumi kodulehel

26. jaanuar 2024

Euroopa Kultuuripealinn Tartu 2024 avamine

24. aprill 2024

NÄITUSE “PEEDIST PESUMASIN” avamine

30. oktoober – 02. november 2024

Konverents „Sustainability in Practice: DIY Repair, Reuse and Innovation“

Eesti Rahva Muuseumi ja näituseprojekti „Peedist pesumasin“ koostöös aset leidev jätkusuutlikele isetegemise praktikatele, lahendustele ja eluviisidele keskenduv rahvusvaheline teaduskonverents.

Konverents heidab valgust parandamisele, taaskasutusele ja argisele leiutamisele nii minevikus kui ka tänapäeval, mis on osa jätkusuutlikust tarbimiskultuurist. Kliimakriisi tingimustes otsib konverents näiteid ja õppetunde kultuuri ja ajaloo poolt kujundatud säästlikest tegevusviisidest, millel võib oma roll olla kestlikuma tuleviku loomisel.

Ürituse FB leht SIIN

Tutvu konverentsi kodulehega SIIN

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. TÄPSEM INFO. NÕUSTUN