Menüü

Kolme muuseumi ühisnäitusele “Peedist pesumasin” kogutakse eestlaste retseptivihikuid, hoidiseid ja isetehtud aiatööriistu

Eesti Põllumajandusmuuseum ootab kõiki eestlasi oma pere kullavaramusse kuuluvaid retseptiraamatuid ja -lehti ka teistele tutvustama talletamaks neid tulevastele põlvedele. Samuti on oodatud keldrisügavustes leiduvad vanavanemate tehtud hoidised, mis on vähemalt 30 aastat vanad ning fotosid hoidiste valmistamisest (tehtud perioodil 1960.-1989).

Retseptide kogumikud ja ajahambale vastu pidanud hoidised leiavad koha 2024. aastal avataval näitusel “Peedist pesumasin”. 

Muuseum ootab ka lugusid ja näiteid aiamaal kasutatavatest isetehtud tööriistadest (v.a traktorid), aiamaa plaane (eriti kolhooside külakeskustes elavatelt inimestelt). 

„Peedist pesumasin“ on Eesti Maanteemuuseumi, Eesti Põllumajandusmuuseumi ja Tartu linnamuuseumi ühine näituseprojekt leiutamisest, leidlikkusest, taaskasutusest ja isetegemisest nõukogude ajal. Näitus avatakse täismahus 24. aprillil 2024. Näitus kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 programmi.

Eesti Põllumajandusmuuseumis (Tartu maakonnas, Ülenurmes) on avatud eelnäitus „Kui aeg on kasin, siis leiuta masin“ .

Fotol: Põlvamaa taluniku meisterdatud istutusaukude märkija maasikataimede ühtlase vahega maha panemiseks.

Võta meiega ühendust: 
Mari-Liis Tammiste
mari-liis.tammiste@memu.ee
Tel: 58518022

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. TÄPSEM INFO. NÕUSTUN